26 svibnja 2009

15. kolo vet. lige - NK Klokočevac - NK Bestovje 2:3

Na odličnom terenu u Klokočevcu odigrala se prava drama. Dva utopljenika tražili su bodove za spas. Još nisu ni gledaoci zauzeli svoja mjesta, a već se triput za redom trese vratnica domaće momčadi. Očiti pritisak gostiju nije urodio plodom pa su iz dva pokušaja uz dvije pogreške obrane Bestovja domaćini došli dva gola prednosti. To je unijelo dosta nervoze i nevjerice u redove gostujuće momčadi no uporno su nastavili pritiskati domaću momčad. Iz jednog udarca Fude (Jurilja) iz vana domaći golman brani, ali i kratko odbija do natrčalog Tubikanca koji mirno zabija za smanjenje vodstva. S rezultatom 2:1 ide se i na odmor. Gosti u nastavku s 4 nova igrača na terenu, no s nešto rezerviranijom igrom, vjerojatno iz razloga što su se domaćini povukli u šesnaesterac. Nervoza je sve više rasla, a vrijeme odmicalo. Teško se nalazilo ideje za završnicu, pa je tako i pogodak za izjednačenje pao iz penala. Do tada vrlo požrtvovni i rastrčani Dražen "Munjeviti" Drašković srušen je u šesnaestercu, a sudac je bez oklijevanja pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Danko Horvat. Dalo je to dodatnu motivaciju gostima da preokrenu rezultat do kraja i uzmu sva tri boda, no dobro su se namučili da to i postignu. Sudac je najavio da se igra još tri minute sudačke nadoknade. Nabačenu loptu iz kuta Horvat visokim skokom glavom lijepo i silovito pogađa za konačan rezultat 2:3.
Vrijedni bodovi zasluženo napokon stižu u Bestovje.

01.06.2009. u 18.00 sati - 16. kolo vet. lige - Bestovje na svom terenu očekuje NK Samobor.