01 lipnja 2009

28. kolo 1. ŽNL(z) - NK Novaki - NK Bestovje 1:3

Susjedski derbi između ove dvije momčadi uvijek je privlačio veliki broj gledatelja, pa tako i ovaj put. Sunčano nedjeljno popodne bilo bilo je također mamac za one koji nisu htjeli ostati kod kuće, a nisu otišli u Orešje na gastro-etno festival "Dragi naš kaj". Utakmica je bila vrlo sadržajna, bilo je tu svega. Domaćini su poveli sredinom prvog dijela, a nakon prvog nedosuđenog jedanaesterca na Softiću, drugi na Mikeku glavni sudac nije previdio. Najstrožu kaznu u izjednačenje pretvara Gašpert. Da nije došlo do incidenta između Meseca i gostujućeg napadača, gdje su obojica zaradili isključenje, upotrijebili bismo pojam mirna utakmica. Ovako ćemo reći samo da su momčadi s realnim rezultatom u poluvremenu otišli na odmor. Na zasluženi odmor također je otišla i vrlo aktivna i glasna skupina navijača Bestovja - za svaku pohvalu. U nastavku nisu domaći igrači igrom ulijevali puno optimizma svojim navijačima. Puno staloženija i organiziranija igra gostiju mogla je najaviti ono što se desilo. Nekoliko osvježenja s klupe napravilo je prevagu. Prvo Matijević postiže lijepi pogodak udarcem izvan šesnaesterca, nakon čega slijede jalovi napadi domaćina, a pred sam kraj Avsec pogotkom za 3:1 ponovo zaključuje još jednu pobjedu Bestovja.
Možda bi Novačanima ovog vikenda bilo bolje da su otišli na feštu u Orešje...