02 lipnja 2009

16. kolo vet. lige - NK Bestovje - NK Samobor 0:1

Utakmica u Bestovju trebala je neporaženim Samoborcima biti samo još jedno ugodno gostovanje. Tako su se nekako i postavili jer su izgledali vrlo neopasno. Domaćini su se zato odlučno i čvrsto krenuli bosti se s rogatim. Zaredala je i šansa za šansom, raspoloženi Fudo je imao dva lijepa udarca koje je golman Samobora obranio. Može se pohvaliti i raspoloženog i rastrčanog Zrilića. To je malo uzdrmalo goste, pa su i oni malo pritisnuli, pogodili i stativu, ali to je bilo sve. U drugom poluvremenu je malo potrajalo dok su se domaćini posložili s tri četri friška igrača na terenu. I taman kad su se posložili i uskladili, čekajući na novu priliku, iz jedne nabačene lopte nesretni Vlado Gržan "majstorski" trese vlastitu mrežu. Kao da su im svi brodovi potonuli, krenuli su domaćini vidno uzdrmani u nastavak utakmice. No brzo su se oporavili i zadnji atom snage uložili u opsadu gostujučeg šesnaesterca. Imao je gostujući vratar tu posla i dobro ga je obavio. Još da je Danko zabio u zadnjoj minuti bilo bi to u najmanju ruku zasluženo. Moglo se Bestovje okititi skalpom najjače momčadi lige, u utakmici gdje im čak niti sudac Ratešić nije bio naklonjen, no falilo je nešto više od jako dobro odigrane utakmice.
U idućem kolu u Bestovju se igra derbi začelja. Utakmica odluke o ostanku protiv NK Bregane igra se 08.06.2009. u 18:00 sati.