06 listopada 2009

5. kolo vet. lige: NK Zrinski (F) - NK Bestovje 1:3

Veterani su jučer osvjetlali obraz Bestovjanskom nogometu. Nakon prošlotjednog crnog vikenda, a i ništa boljeg ovog, mogla se jučer vidjeti vrlo lijepa nogometna predstava. Početak je bio kao i već puno viđenih, ništa posebno, s ponešto pogrešaka s jedne i druge strane ali i s puno htijenja. Kada su polovicom poluvremena domaćini poveli s 1:0 činilo se da će se i nastaviti u tom smjeru, jer ipak je momčad iz Farkaševca uvijek bila tvrd orah za Bestovje. Gosti su tada pritisnuli nekih desetak minuta, ali niti to nije urodilo plodom. U drugom poluvremenu je došlo do velikog iznenađenja, pogotovo za one koji nisu pratili igru Bestovjana u zadnje vrijeme. Dužina klupe napravila je dodatni poriv raspoloženim gostima koji su svi do jednog igrali vrlo raspoloženo i odlučno. Kada je Horvat, od kojeg se do tada očekivalo puno više, zabio ljevicom za izjednačenje, Bestovjani kao da su osjetili da mogu odnijeti i sva tri boda. To je osjetila i publika kada su vidjeli da Tubikanec namješta loptu za slobodni udarac s nekih dvadesetak metara. "Evooo ga! Evooo ga!" ubrzo se i ostvarilo, te je Bestovje povelo. Josip Mini zaslužio je pretvoriti se u junaka susreta. Odličnu igru u drugom poluvremenu okrunio je lijepim pogotkom za 1:3. Manirom rasnog strijelca nadmudrio je domaćeg vratara, te nokautirao domaćine. Da li je to bio samo jedan dobar dan za raspoložene Bestovjane? Mogu li tako nešto upriličiti i češće? Sigurno da mogu, kvalitetu itekako imaju, stvar je samo motivacije. Pokazali su naši "starci" da zaslužuju respekt, pa će sada i najveći morati dobro paziti kada igraju protiv njih.