19 travnja 2009

22. kolo 1.ŽNL(z) NK Bestovje - NK Croatia (P) 3:0

Kišno nedjeljno popodne nije moglo privući niti pedesetak gledatelja na derbi začelja. Utakmica je počela obečavajuće, sa dvije prilike domaćina, te nekoliko udaraca izvana i jednom prilikom gostujuće momčadi. I Mesec i gostujući vratar pokazali su da su raspoloženi braniti po mokrom i skliskom terenu. Nakon solidnih dvadesetak minuta, igra se smiruje, te je tek jedan "raspoloženi" gostujući navijač s tribine unio "živosti" u susret. Drugo poluvrijeme također nudi rezerviranu igru obje momčadi i kad su već svi pomislili da bi se moglo desiti najgore, neodlučeno, odbijenu loptu u šesnaestercu prihvaća Bečirević i šalje ju pod gredu nemoćnog vratara Croatie. Nisu se gosti niti snašli i tek što su krenuli s centra lopta dolazi do inspiriranog Bećirevića koji vrlo dobrim udarcem iz daljine pogađa vratarev desni kut za 2:0. Pavlović na asistenciju Avseca pogotkom zaključuje utakmicu, te očekivani bodovi, što nije vidljivo po rezultatu, teškom mukom, ali zasluženo ostaju u Bestovju.